Zdolność kredytowa - czy można ją poprawić?

Kategoria: Pożyczki Gotówkowe
Autor: Mateusz
Tagi: kredyt, zdolność kredytowa, pożyczka gotówkowa, historia kredytowa, banki, finanse
stopa procentowa

Jeśli staramy się o kredyt w banku zostajemy przez bank oceniani. Pracownicy banku oceniają naszą zdolność kredytową, czyli naszą możliwość terminowej spłaty zaciąganego kredytu. Jeśli w oczach banku nasza zdolność kredytowa będzie niewystarczająca to bank zmniejszy wielkość pożyczki jaką zgodzi się nam udzielić lub w ostateczności odrzuci nasz wniosek o kredyt. Jeśli planujemy w przyszłości zaciągnąć większą pożyczkę, na przykład na kupno domu jednorodzinnego to opłaca się już teraz polepszyć swoją zdolność kredytową.

Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, gdyż nasza zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od wielkości naszej pensji, a mimo wszystko mało kto może liczyć na podwyżkę w firmie. Na szczęście zdolność kredytowa jest też zależna od innych czynników, na które posiadamy duży wpływ. Przede wszystkim liczy się historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte pożyczki. Jeśli chcemy wypaść dobrze przed bankiem to nie możemy pozwolić na żadne opóźnienia w spłacie comiesięcznych rat pożyczek. Gdy wcześniej nie braliśmy pożyczek to powinniśmy wziąć nawet niewielki kredyt na większy okres czasu, żeby stworzyć sobie pozytywną historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to warto zaznajomić się z pożyczką Soho, która nie wymaga zdolności kredytowej. Wszelkie informacji na temat tego kredytu możesz znaleźć na stronie: pozabankowiec.pl/468/soho-credit-opinie-klientow/.

Swoje szanse na kredyt bankowy możemy także poprawić przez założenie konta bankowego w banku, w którym będziemy starali się o kredyt. Oczywiście taki rachunek powinien być aktywny, czyli muszą na niego wpływać nasze wszystkie dochody.

Gdy będziemy stosować się do przedstawionych rad to możemy kilkukrotnie powiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki.

Copyright © 2012 KredyX